Piecyki sklepowe

Odpiek świeżego, wstępnie zapieczonego (pre bake) lub mrożonego pieczywa bezpośrednio w punkcie sprzedaży to niewątpliwie widoczny trend, który dominuje w Całej Europie.

   

Odpiek bezpośrednio w punkcie sprzedaży początkowo wprowadziły duże, przemysłowe piekarnie w Niemczech, które posiadały bardzo dużą sieć sprzedaży (filii) idącą w dziesiątki lub setki sklepów.

Następnie trend ten zauważyły sieci średniej wielkości supermarketów, które dostrzegły potencjał zakupowy dla produktów wypiekanych na świeżo "tu i teraz". W większości sklepów tego typu w Europie, jak również w Polsce wypiek pieczywa prowadzony jest już na miejscu, bezpośrednio w punkcie sprzedaży.

Sieci handlowe, które jeszcze nie nie wprowadziły odpieku w swoich punktach tracą na pieczywie klientów.

Idea jest prosta - widoczna chrupkość (czyt. świeżość) oraz wszechobecny zapach pieczywa - zdecydowanie działają na zmysły kupujących powodując, że są bardziej skłonni do wydawania większych pieniędzy na zakup, nie taniego zresztą pieczywa.

Ten trend obecnie rozwija się również bardzo silnie wśród małych i średnich piekarni, które zauważyły, że świeżo odpieczony produkt można przede wszystkim drożej sprzedać.

Poza tym przy zastosowaniu odpowiednich technologii prowadzenia i składowania ciasta (np. WP Aroma Cooler) produkty wyprodukowane w tzw. technologii "zimna" przeznaczone do odpieku w punkcie sprzedaży, charakteryzują się nawet lepszą jakością i smakiem niż produkty upieczone ze świeżego ciasta. Chodzi oczywiście o utrzymanie jak najwyższej wilgoci w produkcie.  

Aby sprostać wymaganiom rynku i podążać za trendem rynkowym oferujemy dla naszych klientów wysokiej jakości piece przeznaczone do odpieku w sklepach.  

 

PIECE PÓŁKOWE - MODUŁOWE Z ZAPAROWANIEM

BAKE OFF DECK 6/4

BAKE OFF DECK 8/6

  

WP MATADOR STORE
 KOLB LAGUNA
   

 PIECE KONWEKCYJNE - NADMUCHOWE Z ZAPAROWANIEM

  BestFor Bistrot Snack

  BestFor Bistrot Star 2

 BakeOff Mistral 

 PIECE GASTRONOMICZNE KONWEKCYJNO - PAROWE 

 BestFor Gourmet Star  BestFor RACK
  

 PIECE HYBRYDOWE - TECHNOLOGIA ATOLLSPEED